oLTi@NeT

Mirė Se Vini ne oLTi@NeT Froum
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Swift rimerr kreun e top listės sė albumeve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ThE.DiNNo
Anėtar 20%
Anėtar 20%


Numri i postimeve : 171
Vendii : N'PC
Registration date : 27/12/2008

MesazhTitulli: Swift rimerr kreun e top listės sė albumeve   Sat Dec 27, 2008 1:23 pm

Kėngėtarja e muzikės country, Taylor Swift, ka vazhduar
sundimin pasi siguroi vendin e parė nė top listėn e albumeve tė
Billboard pėr tė tretėn javė (joradhazi).
19-vjeēarja morri kreun gjatė tė mėrkurės me albumin e saj “Fearless”, me tė cilin shiti 330 mijė kopje javėn e fundit.

Albumi dominoi mbi yllin e muzikės r’n’b, Keyshia Cole, albumi i tė
cilės “A Different Me” shiti 322 kopje, duke marrė pozitėn e dytė nė
javėn e parė tė saj. Aktori/kėngėtari Jamie Foxx, bėri debutimin e tij
me “Intuition” nė pozitėn e tretė, duke shitur 265,000 kopje.

Dhe, Britney Spears, ka vazhduar rikthimin e saj me albumin “Circus”,
duke u renditur e katėrta me 196 mijė kopje tė shitura, derisa Beyonce
Knowles mbyll top pesėshin me “I Am...Sasha Fierce”, qė shiti 195 mijė
kopje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Swift rimerr kreun e top listės sė albumeve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
oLTi@NeT  :: Tool Box :: VIP-
Kėrce tek: